„Porsche Baltic“ sezono startas

Balandžio 30d. Bikernieki trasoje Latvijoje „Porsche Baltic“ komanda pradėjo 2022 metų lenktynių sezoną. „Porsche Baltic“ komanda startavo šešias valandas trunkančiose ištvermės lenktynėse „BEC6H“, o sprinto rungtyje „Porsche Sprint Challenge NEZ“ komandą atstovavo jaunasis lenktynininkas Kajus Šikšnelis, buvo rašoma komandos pranešime žiniasklaidai.

Sportinių automobilių ir lenktynių entuziastų laukė dvi greičio, adrenalino ir įspūdingų automobilių bei jų gaudesio kupinos dienos. Pirmą kartą istorijoje „Porsche Baltic“ komanda į tarptautines lenktynes išriedėjo net su dviem bolidais – patikimuoju „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ bei naujuoju „Porsche 911 GT3 Cup“.

Kaip ir kasmet, „Porsche Baltic“ komandos išskirtinumas – specialiai šioms lenktynėms profesionalaus lenktynininko apmokyti „Porsche“ automobilių entuziastai.

„Turime ambiciją jau sezono pradžioje pademonstruoti gerus rezultatus savo klasėse, tačiau Latvijoje pagrindiniu tikslu laikome galimybę komandos naujokams realiomis lenktynių sąlygomis išbandyti įgūdžius, kuriuos įgijo „Porsche Racing Experience“ projekte ruošiantis sezono startams“, – sakė „Porsche Racing Experience“ projekto vadovas Robertas Kupčikas.

Su patikimu komandos palydovu „Cayman GT4 Clubsport“ „Porsche Baltic“ ekipažas rungėsi „GT AM“ klasėje. Tai buvo penktasis komandos sezonas su šiuo 385 AG automobiliu, kuris ne kartą yra sužibėjęs savo klasėje. „Važiuodami laiko išbandytu ir nei karto nenuvylusiu automobiliu trasoje jaučiamės gerokai tvirčiau ir sakyčiau turime tam tikrą pranašumą“, – sako R. Kupčikas. „Cayman GT4 Clubsport“ ekipažą sudarė „Porsche Baltic“ komandos naujokas ir senbuviai: Tomas Svidinskas, Tautvydas Rudokas ir Andrius Bagdonavičius.

Komandos sensacija „Porsche 911 GT3 Cup“, kuris kovojo „911 GT3 Cup“ klasėje. Visų lenktynininkų trokštamas „911 GT3 Cup“ yra geriausiai parduodamas lenktyninis automobilis visame pasaulyje. Jame įmontuotas 3,996 cm3, 6 cilindrų „Boxster“ variklis, generuojantis – 375 kW (510 AG), sekvencinė 6 pavarų dėžė ir net 110 litrų kuro talpinantis bakas. Automobilio atletišką išvaizdą dar labiau pabrėžia skirtingo dydžio ratlankiai: 12 colių pločio priekyje ir 13 colių gale. „Porsche Baltic“ komandai tai buvo pirmasis lenktynių startas su šiuo profesionaliu lenktyniniu automobiliu. Jo ekipaže taip pat galima buvo išvysti tiek patyrusių „Porsche Baltic“ komandos narių, tiek naujai prisijungusių. „911 GT3 Cup“ važiavo: Andrius Šlimas, Nerijus Dagilis ir Paulius Žadeika.

Kartingų lenktynėse įspūdingų rezultatų pasiekęs septyniolikmetis Kajus Šikšnelis su „Porsche 911 GT3 Cup“ važiavo individualioje sprinto rungtyje. „Porsche Sprint Challenge NEZ“ rungtis, kurioje varžėsi 17 „Porsche GT3 CUP“ automobilių neabejotinai sulaukė lenktynių mėgėjų dėmesio. Sprinto trasoje rungėsi sportininkai iš Suomijos, Estijos ir Lietuvos.

Kaip ir ankstesniais metais, abiem komandoms vadovavo lenktynininkas ir „Porsche Racing Experience“ projekto vadovas R. Kupčikas.